Mercus Software Eesti OÜ

 

Lahti firmast AK-Sähkö Oy sai hinnapakkumiste arvutamise programmi Broker kasutaja 2011. aasta kevadel. Tegevdirektor Matti Niemonenil on üle 20-aastane kogemus mitmesuguste arvutusrakenduste kasutamisel. Ta ütleb, et Broker on ainus programm, mis oma kasutajat tõeliselt teenib.

Võrreldes varem kasutatud arvutusprogrammidega, millest mõned olid suhteliselt head ja usaldatavad, on Broker tunduvalt paindlikum ja sisaldab praktilisi funktsioone, mida mina ei olnud varem kohanud.

Kõik hinnapakkumises vajalik on korraga ekraanil näha. Ma näen kogu pakkumist korraga ja mul ei ole vaja selle osi mitmest kohast otsida. Teoksil olevate ja vanade hinnapakkumiste vahel on kerge teha võrdlusi, sest vanad pakkumised saab samale ekraanile.

Väga praktiline omadus on varem loodud materjali taaskasutamise võimalus. Elektriala hinnapakkumistes on tuhandeid ridu. Milleks näha sama vaeva ikka uuesti nendes osades, kus töö on samasugune? Brokeris saab hinnapakkumise ridu kopeerida ja teisaldada ühest pakkumisest teise, nii et arvutust ei ole alati vaja alustada otsast peale. Kui klienti huvitab alternatiivne teostusviis, saab soovitava muudatuse teha kiiresti.

„Programm on parim, mida olen kasutanud“

AK-Sähkö on 35-aastane Lahti firma. Tema tegevusalad on elektritööde alltöövõtt, remonttööd ning suurköögi- ja pesulaseadmete paigaldus, hooldus ja remont. Ettevõttel on praegu 19 töötajat.

Pilveteenus toob hulgimüüja töövõtjale büroosse

Rakendus, mis sobib ka niisama

Elektritöövõttude hind koosneb väikestest osadest nagu elektrikilpidest, kaablitest, küttekehadest, mööblist, abiseadmetest, valgustitest, juhtmeklambritest… Igal real on materjali hind ja töö hind; paketiridadel on veel rohkem sisu. Varem oli kõige selle kokkupanemine aeglane ja kohmakas. Brokeriga on hinnapakkumisi kerge genereerida. See säästab märgatavalt töövõtja aega. Programm on parim, mida olen kasutanud. See on kasutajasõbralik ja kiire.“

Matti Niemonen AK-Sähköst hindab seda, et Broker töötab pilvepõhiselt. Et hulgimüüjad ja kaubatarnijad, kelle teenuseid AK-Sähkö kasutab, on samas andmepilves, on nende tootekataloogid ja hinnad alati värsked ja tooteandmete kasutamine kerge.

„Pilveteenuse lahendus on minu meelest AK-Sähkö-laadsele ja suurusele ettevõttele just see õige. Kui me küsime näiteks hinnapakkumist 100 valgustile, saame kopeerida hulgimüüjalt saadud faili otse hinnapakkumisse.

Märksa halvem variant oleks osta ja laadida mingi programm meie oma süsteemi ning hinnakirju ja tooteregistreid ise korras hoida. Siis peaks meie palgalehel olema ka IT-spetsialist.

Ma olen elektriproff, aga keskpärane arvutikasutaja. Brokeri kasutamine ei nõua õnneks erilist arvutioskust või aeganõudvat õppimist. Programmi kasutuselevõtt õnnestub ka minusugusel tavakasutajal, sest rakendus on tõesti kasutajasõbralik.“

AK-Sähköle sobis rakendus sellisena, nagu see oli. Niemoneni erisoovil tehti ainult väikesi muudatusi aruandluses.

„Minu tuttav soovitas Brokerit, nii et ma pöördusin selle arendaja Valeri Tiigi poole ja kutsusin ta külla. Veendusin kiiresti Brokeri kasutajasõbralikkuses ja me ostsime rakenduse otsekohe. Ma olen veendunud, et see teenib meid nii hästi kui võimalik.

Pärast programmi tellimist oli see meie kasutuses umbes nädala pärast. Kasutuselevõtt sujus tõrgeteta. Simo Grönlund Mercus Software’ist installis Brokeri ja andis mõnetunnise koolituse selle kasutamisest. Ka pärast seda ei jäetud meid üksi. Mercusel on tehniline tugi, kuhu saab vajadusel helistada. Telefoninõustajatena töötavad inimesed tunduvad olevat väga professionaalsed. Nad tunnevad peale oma eriala ka ärielu ja oskavad soovitada töövõtteid.

Brokeri hinnapakkumiste arvutusprogrammi ühilduvus mitme muu programmiga on oluline eelis. Meid huvitab ka Brokeri tegevuse juhtimise süsteem.

Võin soovitada Brokeri hinnapakkumiste arvutusprogrammi ka teistele. Minu meelest sobib see igale ettevõttele, kus arvutatakse hinnapakkumisi.“

© Mercus Software Eesti OÜ, Riia mnt 92, Pärnu 80042 tel. 372 44 22 031, info@eelarvestaja.ee