Mercus Software Eesti OÜ

 

Mitmes firmas töödeldakse suuri hinnapakkumisi nädalate viisi ja kuigi klient ootab neid kannatamatult, tuleb peaaegu alati uue pakkumise korral alustada tööd otsast peale. Paanika tabab siis, kui hinnapakkumiste koostamisega tegelnud töötaja äkki kaob. Ja kui üldiselt on rusikareegel, et ligi 10 protsenti hinnapakkumistest viib tellimuseni, siis on edukal ettevõttel vaja viia mittetootlik töö miinimumini. Mida kiiremini, efektiivsemalt, kergemini ja vähem vigu tehes hinnapakkumine sünnib, seda rohkem töö praktikas ettevõttele sisse toob. Ja hinnapakkumiste arvutamine on just see lüli, millega tehing endale saadakse.

Minu oma töö läks märksa kergemaks, kui hakkasin kasutama hinnapakkumiste arvutusprogrammi Broker. Brokeri trumbid on tingimata mitmekülgsus, kiirus, efektiivsus ja turvalisus. Suurem osa kasutusel olevatest hinnapakkumise arvutusprogrammidest on tehtud teatud kitsale sektorile. Sellest meile omal ajal ei piisanud. Nüüd saan ma Brokeriga arvutada kõike projekteerimisest torujuppideni nii materjalide kui töö osas.

Jukka Viravuori on kasutanud Brokeri arvutusprogrammi juba enne seda, kui rakendus on ametlikult turule tulnud.

Ettevõtte seisukohast on parim, et programmiga töötamine on väga kiire. Brokeri abil suudan ma arvutada näiteks 30-megavatise katlamaja hinnapakkumise isegi mõne tunniga. Tean oma kogemusest, et muude programmidega oleks see võtnud vähemalt mitu päeva. Efektiivsust suurendab see, et programmi abil kasutatakse ära varem loodud materjali. Seetõttu ei ole vaja alustada iga tööd otsast peale.

Ka programmi kasutamine on väga lihtne. Kui kasutaja oskab kopeerida faili ühest kaustast teise, ei valmista Broker talle probleeme.

Vead hinnapakkumises - väga vastutusrikas asi. Ettevõttele võib vigade minimeerimine olla elutähtis. Kui hinnapakkumine on kord juba tehtud, on see ka siduv. Brokeris on vigade avastamine ja parandamine ning vajalike muudatuste tegemine tehtud võimalikult lihtsaks.

Isegi kaugtöö ei tekita probleeme. Seetõttu on see programm hästi sobinud meie rahvusvaheliseks tegevuseks.